Jak zapisać się do biblioteki?

Czcionka:

Nasza Biblioteka służy swoimi zbiorami, zgromadzonymi we wszystkich działach i filiach, wszystkim chętnym czytelnikom. Warunkiem korzystania ze zbiorów jest posiadanie aktualnej karty bibliotecznej z kodem kreskowym. Aby ją otrzymać, musisz okazać dowód tożsamości (dowód osobisty, zaś w przypadku dzieci i młodzieży niepełnoletniej - ważną legitymację szkolną), zobowiązać się podpisem złożonym na karcie do przestrzegania regulaminu oraz uiścić jednorazową opłatę za kartę w wysokości 4 zł (z opłaty tej zwolnione są jedynie dzieci do lat 7).

W oparciu o dowód tożsamości bibliotekarz założy Ci konto czytelnika. I tutaj pragniemy poinformować, że dane osobowe czytelnika podlegają ochronie zgodnie z postanowieniami ustawy z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883).

Karta biblioteczna uprawnia Cię do korzystania ze zbiorów we wszystkich placówkach na terenie gminy Zakliczyn działających pod szyldem GBP. Jednorazowo możesz wypożyczyć na zewnątrz 5 książek /bądź innych materiałów bibliotecznych/ na okres 30 dni. Czas wypożyczenia niektórych pozycji może być krótszy (np. lektury lub książki szczególnie poszukiwane lub trudno dostępne).

Książki możesz prolongować osobiście, telefonicznie. (14 66 53 109)

Pamiętaj! Za przetrzymanie książek będziesz musiał zapłacić karę.

Jako właściciel karty bibliotecznej bierzesz odpowiedzialność za wszystkie pozycje, które na jej podstawie wypożyczyłeś do domu. Jeżeli zgubisz kartę, powinieneś niezwłocznie poinformować o tym Bibliotekę i wykupić nową. Jej koszt również wynosi 4 zł.

Podsumowanie:

Potrzebne dokumenty:

- dowód osobisty lub ważna legitymacja szkolna

Opłaty:
- 4 zł za wydanie  legitymacji (jedna legitymacja ważna we wszystkich filiach i działach)

Składając podpis na legitymacji  wyrażasz zgodę na przestrzeganie regulaminu biblioteki.

Nie przetrzymuj książek! System nalicza karę za każdy dzień zwłoki!